Jury

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Maks-Bereski.jpg

Maks Bereski

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku intermediów i multimediów. Entuzjasta kina, nałogowy kinoman, który łączy swoją pasję designerską z miłością do „ruchomego obrazu”. Twórca projektu „Plakiat”, rozpoczętego w 2010 roku, w którym prezentuje alternatywne plakaty filmowe będące rodzajem odautorskiego komentarza. Kontynuator Polskiej Szkoły Plakatu.

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Olga-Bobrowska.jpg

Olga Bobrowska

Obecnie kończy prace nad doktoratem poświęconym klasycznemu chińskiemu filmowi animowanemu (Uniwersytet Jagielloński). Jest autorką naukowych publikacji z zakresu chińskiego i polskiego filmu animowanego. Dyrektor słoweńsko-polskiego festiwalu animacji stop motion StopTrik IFF (Maribor, Słowenia; Łódź, Polska). Kuratorka pokazów prezentowanych m.in. w Polsce, Słowenii, Chorwacji, Holandii i Chinach. Współpracuje z festiwalami Animateka (Lublana), Etiuda&Anima (Kraków), Krakow Film Festival, a także z internetowym magazynem „Zippy Frames”. W 2016 roku ukazała się współredagowana przez nią monografia „Obsession Perversion Rebellion. Twisted Dreams of Central European Animation”.

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Piotr-Bosacki.jpg

Piotr Bosacki

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współtworzył grupę artystyczną PENERSTWO. Był członkiem słynnej grupy KOT.
 Zajmuje się sztukami wizualnymi, kompozycją muzyczną i literaturą. W 2009 roku obmyślił technologię obrazu filmowego liniowego (film bez klatek). W roku 2012 opublikował „Urządzenie elementów” – pracę teoretyczną na temat dzieła sztuki jako konstrukcji językowej. W 2014 roku rozpoczął pracę nad cyklem filmów animowanych „Die Kunst der Animation”. Prowadzi Pracownię Filmu Eksperymentalnego na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Marcin-Karnowski.jpg

Marcin Karnowski

Poeta, prozaik, muzykant, bibliotekarz, animator kultury. Publikował m.in. w pismach „Fa-art”, „Ha!art”, „Korespondencja z ojcem”. Współtwórca i redaktor kwartalnika „Fabularie”. Współautor pokonkursowej publikacji „Pisz do Pilcha” (Warszawa 2005). Wydał książki: „Notatki z podróży” (Bydgoszcz 2011), „Brudna forma” – wspólnie z Radkiem Drwęckim (Bydgoszcz 2013), „Przerzutka” (Bydgoszcz 2015), „Ziarnko piasku. Rzecz o Annie Jachninie” (Warszawa 2016). Nagrał kilkanaście płyt (z zespołami Variete, Brda, 3moonboys, George Dorn Screams, Ur Jorge), zagrał ponad sto koncertów w Polsce, w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech, w Norwegii, w Islandii, na Litwie. Współtwórca festiwali Liberatak i Adaptacje oraz Czytelni Liberatury w Bydgoszczy. Organizator koncertów na Strychu (Poszerzenie pola dźwięku) w Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Kierownik do spraw liberackich w międzynarodowym przedsięwzięciu „Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich”. Na co dzień perkusista i autor tekstów w zespołach 3moonboys i Brda. Perkusista zespołów Variete, George Dorn Screams i Ur Jorge.

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Dina-Velikovskaya.jpg

Dina Velikovskaya

Jest animatorką filmową. Urodziła się w 1984 roku w Moskwie. W 2005 ukończyła Sate Art School imienia Pamięci roku 1905 uzyskując specjalizację w projektowaniu scenicznym. W roku 2011 ukończyła Rosyjski Państwowy Instytut Filmowy imienia S.A. Gierasimowa (VGIK). Z kolei w roku 2015 uzyskała dyplom Akademii Animacji – Studio „SHAR” w Moskwie. Podczas studiów oraz po zrealizowaniu kilku filmów, które wygrały wiele nagród, między innymi nagrodę ITFS na Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie w roku 2016, nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Kreskówek i Animacji w Seulu (SICAF 2016), GRAND PRIX Nagrody za Najlepszy Film Animowany na 6. Festiwalu Filmów Animowanych Animocje oraz wiele innych.