Warsztaty

Czwartek-niedziela, 05-08.04

05.04, godz. 17.30-21.00
poznamy podstawy animacji

06.04, godz. 17.30-21.00
wprowadzimy wiedzę w życie
i połączymy ją ze sztuką muralu

07-08.04 od godz. 11.00
dalszy ciąg animowania muralu

Młodzież i dorośli od 13 roku życia

Wstęp: 30 zł


Bilety do nabycia w kasie MCK

Informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

UWAGA: liczba miejsc ograniczona!

05.04.04: Barka Lemara
ul. Spichlerna 1 (Brda, przy ul. Mostowej)

06-08.04.04: fabryka Lloyda
ul. Fordońska 156

Mural w Fabryce


We współczesnym świecie jesteśmy otoczeni animacjami. Siłą rzeczy stała się ona jednym z języków, którym posługujemy się w komunikacji np. animowane emotikonki. Na warsztatach Animocji pójdziemy o krok dalej  i wyjdziemy z animacją ze smartfonów/komputerów na ulice. Malując obrazy na ścianach, klatka po klatce, stworzymy krótki film animowany. Zostanie on zarejestrowany i będzie piękną pamiątką pracy kilkunastu osób. Bo pamiętajmy, że filmy to nie tylko emocje na ekranie, ale także, co najważniejsze, obraz zgodnej pracy ekipy filmowej. Zobrazujemy swoje fantazje, oraz nauczymy się harmonijnej pracy w ekipie.

Warsztaty mają na celu pokazania m.in. trików jakimi posługuje się sztuka animacji. Dowiemy się jak ją tworzyć aby historie, którymi chcemy się podzielić, były dobrze odebrane przez publiczność. Sprawdzimy też jakie zadania ma do wykonania reżyser, jakie operator a jakie animator.

Animacja jest techniką filmową dzięki, której możemy zobrazować i pokazać naszą nieograniczoną wyobraźnię. Tutaj wszystko jest możliwe i wszystko jest poprawne.

W praktycznej części warsztatów, uczestnicy działać będą bezpośrednio pod ścianą na której powstanie animacja. Wybrana pod tą część zajęć przestrzeń pozwoli poczuć ducha streetartowych  interwencji w ukrytej przestrzeni miejskiej. Andrzej Poprostu zaprezentuje podstawowe techniki pracy z szablonem, farbą w aerozolu i elewacyjną farbą akrylową. Ekipa nauczy się przenosić projekt na powierzchnię ściany. Prototypy  powstałe na zajęciach teoretycznych, zaanimowane zostaną przy użyciu technik malarskich. Wszystko pod czujnym okiem i obiektywem Natalii Dziedzic.

Prowadzący

Andrzej Poprostu

Pochodzący z Torunia artysta, ilustrator, twórca realizacji wielkoformatowych. W swoich pracach filtruje rzeczywistość ilustracyjnymi narracjami  wpisanymi w przestrzeń miejska. Ma na koncie kilkaset autorskich murali na terenie Torunia, kraju i za granicą. Aktualnie zatrudniony w gamedev. Artystycznie bada pola mixu muralu,mapingu i dźwięku oraz projektuje ilustracje po hafty krzyzykowe dla swojej mamy.


Natalia Dziedzic

Ur. w 1986 roku w Lublinie. Absolwentka Reżyserii Filmów Animowanych i Efektów Specjalnych w PWSFTv i T w Łodzi (2013) i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lublinie (2005). Zajmuje się reżyserią animacji, animacją 2D, oprawą plastyczną, on-lin’em, korekcją barwną oraz prowadzeniem warsztatów. Reżyserka filmów animowanych pt. „KIERMASZ STORCZYKÓW”(2010), który zdobył 8 nagród na polskich festiwalach, „ŁAKOMSTWA ENDEMITA”(2014), który zwiedził ponad 30-ci festiwali na całym świecie oraz 20-to minutowej produkcji dla dzieci pt.„WTOREK W PONIEDZIAŁEK”(2018). Natalia pracowała przy teledyskach m.in. dla L.U.C’a, Disparates, Samokhind Band. W 2015 była częścią ekipy animatorów przygotowującej wystawę stałą dla POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. W 2017 roku nadzorowała prace nad animacjami 2D do pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Habit i Zbroja” reż. Pawła Pitery. Od 2014 roku związana jest także ze studiem post-produkcyjnym w Warszawie.