O festiwalu

Animacja to nie tylko bajki dla dzieci!

Bydgoszcz, 8-14 kwietnia 2018

Kosmiczne Animocje startują w Bydgoszczy

Wierzymy, że dla animacji nie ma rzeczy niemożliwych dlatego hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „The sky is no longer the limit”. O Grand Prix Bydgoskiej Nagrody za Najlepszy Film Animowany walczy w tym roku kilkaset krótkometrażowych animowanych filmów z niemal wszystkich zakątków świata m.in. Francji, Rumunii, Singapuru, Korei Południowej, Meksyku, USA, Polski i Japonii. Twórcy animacji rywalizują w konkursie najnowszych filmów polskich, konkursie międzynarodowym oraz konkursie filmów dla dzieci.

Tegorocznych zwycięzców wyłoni międzynarodowe Jury w składzie: Renata Gąsiorowska (animatorka, laureatka wyróżnienia na Animocjach 2017), Marc Riba i Anna Solanas (katalońscy twórcy animacji stop-motion, autorzy m.in. przejmującego filmu „Canis”), Tomasz Siwiński (reżyser filmów animowanych, zdobywca wielu nagród m.in. za film „Niebieski Pokój”) oraz Arek „Pestka” Wiśniewski (bydgoski Dj, muzyk, wokalista). Osobną nagrodę wręczy także najmłodsza widownia podczas specjalnych pokazów dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Nagroda za dubbing i polska premiera „Breadwinnera”

Tradycyjnie na Animocjach przyznamy honorową nagrodę za szczególne osiągnięcia w sztuce dubbingu. To wyjątkowe wyróżnienie wręczamy jako jedyny festiwal w Polsce. Do tej pory nagrodzeni zostali aktorzy Jarosław Boberek, Joanna Jabłczyńska, Arkadiusz Jakubik i Wiktor Zborowski. Nazwisko tegorocznego laureata ujawnimy wkrótce.

Pokazy konkursowe uzupełnią liczne pokazy specjalne oraz pokazy filmów pełnometrażowych. Filmowe perły tegorocznej edycji to m.in. „Window Horses” w reżyserii Ann Marie Fleming, obsypany nagrodami familijny film animowany “Big Bad Fox & Other Tales” (reż. Benjamin Renner, Patrick Imbert) oraz prawdziwy rarytas – pierwszy pełnometrażowy film animowany z wytwórni Disneya z 1937 r.

Jednak największym wydarzeniem tegorocznej edycji Animocji będzie polska premiera długo wyczekiwanej produkcji Angeliny Jolie w roli producenta wykonawczego i twórców nominowanych do Oscara filmów „Sekret księgi z Kells” i „Sekrety morza”! Animowany film fabularny na podstawie bestsellera Deborah Ellis – „The Breadwinner” (reż. Nora Twomey) to czarująca i wzruszająca, a jednocześnie bardzo aktualna historia o tym, jak ogromna moc – uzdrawiająca i jednocząca ludzi – drzemie w opowieściach.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Animocje to także silna sekcja warsztatowa. W programie znajdą są liczne propozycje dla młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy na warsztaty z Moniką Kuczyniecką, pod okiem której uczestnicy stworzą plastelinowy teledysk do utworu z nowej płyty 3moonboys. Dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach łączących animację i street art, które poprowadzą Andrzej Prostowski i Natalia Dziedzic. Najmłodszym polecamy warsztaty z animacji mokrego papieru z Robertem Turło. W tym roku zapraszamy też na warsztaty dla całych rodzin, na których pod okiem Justyny Czarnoty i Macieja Misztala (Lubelski Festiwal Filmowy) uczestnicy nauczą się analizować i rozmawiać i filmach.

Wyjątkowy koncert na zakończenie festiwalu

To nie koniec atrakcji. Program uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące jak seminarium o grach komputerowych, pokazy animacji dla dzieci, wystawy, spotkania, spektakle teatru improwizowanego.

Festiwal zakończy wyjątkowy pokaz wybranych krótkometrażowych animacji ze specjalnie na te okazję przygotowaną, zupełnie nową ścieżką dźwiękową, autorstwa berlińskiego duetu Henning Grambow (zespół LAN) i David Thalstroem.

Wydarzenia festiwalowe odbywać się w będą w siedzibie organizatora imprezy, Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, na Barce Lemara, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w klubie festiwalowym Mózg. Animocje potrwają do 14 kwietnia.

Zespół

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Marzena-Matowska.jpg

Marzena Matowska

Dyrektor MCK

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/weronika_placzek.jpg

Weronika Płaczek

Dyrektor festiwalu

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/emilia_rebas_gladziejewska.jpg

Emilia Rębas-Gładziejewska

Public Relations


http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Lukasz-Wiese.jpg

Łukasz Wiese

Selekcja filmów konkursowych

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Remigiusz-Zawadzki.jpg

Remigiusz Zawadzki

Selekcja filmów konkursowych

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Dominika-Krol.jpg

Dominika Król

Opieka nad konkursem i gośćmi

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Szymon-Idczak.jpg

Szymon Idczak

Koordynacja wolontariatu, redakcja strony www


http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Szymon-Andrzejewski.jpg

Szymon Andrzejewski

Lektor filmów dla dzieci, tłumacz, opiekun gości

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Agnieszka-Brzyska.jpg

Agnieszka Brzyska

Grupy zorganizowane, promocja

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Piotr-Drozdowski.jpg

Piotr Drozdowski

Opieka nad warsztatami, gra miejska

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Emilia-Walczak.jpg

Emilia Walczak

Redakcja


http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Kuba-Ignasiak.jpg

Kuba Ignasiak

AfterParty, social media ninja

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Jurek-Wasowski.jpg

Jurek Wąsowski

Kinooperator

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Kuba-Szymczak.jpg

Kuba Szymczak

Sprawia że dobrze widać i słychać

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Dariusz-Gackowski.jpg

Dariusz Gackowski

Obsługa foto i video


http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Piotr-Loc.jpg

Piotr Loc

Spot filmowy

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Sylwia-Nowak.jpg

Sylwia Nowak

Statuetka festiwalu

http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/Radek-Drwecki.jpg

Radek Drwęcki

Opracowanie graficzne materiałów promocyjnych

Logo Animocji

Szukasz logo festiwalu do wstawienia na stronę lub wydrukowania? Mamy dla Ciebie paczkę z wszystkich formatami, których możesz potrzebować.
Pobierz logo Animocji