Program

7 dni, kilkadziesiąt filmów, 4 warsztaty, spotkania z twórcami animacji. Ogółem ponad 40 wydarzeń.

Bydgoszcz, 8-14 kwietnia 2018

Pokazy, spotkania, koncerty

Czwartek 05.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/dogrywka-160x160.jpg
Prolog

Do-grywka I – pokaz filmów konkursowych, film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do konkursu głównego

godz. 19.00, klub Mózg, wstęp wolny
Szczegóły

Piątek 06.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/dogrywka-160x160.jpg
Prolog

Do-grywka II – pokaz filmów konkursowych, film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do konkursu głównego

godz. 19.00, klub Mózg, wstęp wolny
Szczegóły

Niedziela 08.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Królewna-Śnieżka-i-siedmiu-krasnoludków-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Pierwszy amerykański pełnometrażowy film animowany

godz. 16.00, Sala Widowiskowa MCK, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/wymyWammy-1-160x160.jpg
Spektakl

Teatr Improwizowany wymyWammy – Animacja tu i teraz – spektakl improwizowany

godz. 19.00, Sala Widowiskowa MCK, wstęp 15 zł
Szczegóły

Poniedziałek 09.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2015/12/nagroda-dubbing-160x160.png
Spotkanie

Spotkanie z Krzysztofem Kowalewskim, laureatem Nagrody za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu

godz. 18.00, Kawiarnia Szpulka w MCK, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Window-Horses-Rosie-and-Mehrnaz-in-flowers-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Window Horses

godz. 20.00, Kino Orzeł, wstęp: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny
Szczegóły

Wtorek 10.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/02.-Kokosha-Coco_s-Day-Tatiana-Moshkova-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Filmów dla Dzieci / 3-6 lat / przedszkolaki

godz. 10.00, Kino Orzeł, wstęp: BRAK MIEJSC
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Wielki-zły-lis-i-inne-opowieści-GMR_040-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Wielki zły lis i inne opowieści

godz. 18.00, Kino Orzeł, wstęp: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny
Szczegóły

Środa 11.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/04.-A-priori.Schmitt-Maïté-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Filmów dla Dzieci / 7-9 lat / dzieci wczesnoszkolne

godz. 10.00, Kino Orzeł, wstęp: BRAK MIEJSC
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/01.-Fiaskó.Fiasco.Szabolcs-Nagy-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Filmów dla Dzieci / 10-12 lat / szkoła podstawowa

godz. 12.30, Kino Orzeł, wstęp: BRAK MIEJSC
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/11.-Cel-Mai-Bun-Client-Serghei-Kiviriga-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Główny: filmy ze świata I

godz. 18.00, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Tomasz-Siwinski-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Kadrowanie snów – filmy Tomasza Siwińskiego, spotkanie z reżyserem

godz. 19.30, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Renata-Gąsiorowska-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Skarby Renaty Gąsiorowskiej

godz. 21.00, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/04/DJ-Mazurek-and-ANIMOCJE-160x160.jpg
Afterparty

miniAfterparty

godz. 22.00, Kawiarnia Szpulka (MCK), wstęp: wolny
Szczegóły

Czwartek 12.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/STOPTRIK-160x160.jpg
Pokaz specjalny

StopTrik IFF Prezentuje: Zwycięzcy, laureaci i inni 2017

godz. 10.35, Biblioteka Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/08.-Maasikaogijad-Mattias-Mälk-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Główny: filmy ze świata II

godz. 18.00, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/01.-Fluoksetyna-Paweł-Czarnecki-kadr-1-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Najnowszych Filmów Polskich

godz. 19.30, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Anna-Solanas-i-Marc-Riba-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Niepokojące światy Anny Solanas i Marca Riby

godz. 21.05, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł
Szczegóły

Piątek 13.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/AND_STILL_WE_WILL_WALK_ON-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Rodzinne sprawy, czyli replika Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2017

godz. 10.35, Biblioteka Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/11.-LINK-Robert-Loebel-160x160.jpg
Pokaz konkursowy

Konkurs Główny: filmy ze świata III

godz. 18.00, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/The-Breadwinner-poster-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Polska premiera „The Breadwinner„

godz. 19.30, Kino Orzeł, wstęp: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/08-When-the-day-breaks-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Zwierzęta nie są tym, czym się wydają

godz. 21.15, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Piotr-Kardas-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Secs w piątek trzynastego

godz. 23.00, Klub Mózg, mała sala, wstęp wolny
Szczegóły

Sobota 14.04


http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/CEX-2-160x160.png

Wirtualna rzeczywistość z CEX

godz. 12.00-16.00, Kawiarnia Szpulka w MCK, wstęp wolny

Animacja i gry leżą na tej samej półce. Już w Sobotę uczestnicy Animocji będą mieli okazję uciec do wirtualnego świata razem z CEX. Stanowiska do gry w wirtualnej rzeczywistości dostępne będą dla każdego, niezależnie od wieku. Zabawa pozwoli na wzięcie udziału w wyścigach samochodowych, przeżycie ataku rekina czy doświadczenie spaceru po obcej planecie. Dla Tych co bardziej w przeszłość niż w przyszłość CEX przyogotuje również strefę retro z nową odsłoną klasycznej konsoli Nintendo.

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Gustaw-Stachaszewski-160x160.jpg
Gra komputerowa, druga twarz animacji. Kurator panelu: Paweł Schreiber

Darkwood: gra, która nie mogła się udać

godz. 12.30, Sala Widowiskowa MCK, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Schreiber-fot.-Sebastian-Soberski-160x160.jpg
Gra komputerowa, druga twarz animacji. Kurator panelu: Paweł Schreiber

Propaganda polityczna w grach wideo – przykłady ku przestrodze

godz. 13.30, Sala Widowiskowa MCK, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Yerzmyey-160x160.jpg
Gra komputerowa, druga twarz animacji. Kurator panelu: Paweł Schreiber

Yerzmyey: Komputer po trzydziestce – demoscena na ZX Spectrum

godz. 14.30, Sala Widowiskowa MCK, wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Warsztaty-animacji-mokrego-papieru-160x160.jpg
Pokaz specjalny

Pokaz filmów warsztatowych

godz. 15.00, strych WiMBP (Stary Rynek 24), wstęp wolny
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Grambow_Thalstroem_01-160x160.jpg
Koncert

Grambow & Thalstroem! Koncert do filmów animowanych: Henning Grambow i David Thalstroem

godz. 19.30, Sala Widowiskowa MCK, wstęp na darmowe wejściówki
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2017/04/Afterparty-160x160.jpg
Afterparty

Afterparty

godz. 23.00, Klub Mózg, wstęp wolny
Szczegóły

Wystawy


http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Tomasz-Siwinski-1-160x160.jpg
Tomasz Siwinski

Wystawa

Tomasz Siwiński Malarstwo, rzeźba, animacja – w pracowni twórcy

Foyer MCK
Szczegóły

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/04/Monika-Kuczyniecka-Baba-w-makaronie-1-160x160.jpg

Wystawa

Monika Kuczyniecka: Bohaterowie filmów, które nigdy nie powstały

Kawiarnia Szpulka w MCK
Szczegóły

Wykłady


http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Teatr-optyczny-160x160.jpg

Piotr Kardas

Od rysunków naskalnych do Disneya i Pixara, czyli jak animacja wyszła z jaskini

Wtorek 10.04., godz. 16.00, Sala Widowiskowa MCK, wstęp wolny
Szczegóły

Warsztaty


http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Male-Mrowkojady-160x160.jpg

Ruch, plastyka, refleksje

Małe Mrówkojady

Działania ruchowe i plastyczne dla grupy wiekowej 6+ oraz zajęcia, na których będą dzielili się swoimi refleksami na temat obejrzanych filmów dla grupy wiekowej 12+.
Szczegóły i zapisy

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Mural-w-Fabryce-160x160.jpg

Street art

Mural w Fabryce

Na warsztatach wyjdziemy z animacją ze smartfonów/komputerów na ulice. Malując obrazy na ścianach, klatka po klatce, stworzymy krótki film animowany.
Szczegóły i zapisy

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Warsztaty-animacji-mokrego-papieru-160x160.jpg

Mokry papier

Animacja mokrego papieru

Technika mokrego papieru to animacja kompozycjami tworzonymi z mokrej kolorowej bibuły nakładanej warstwowo na podświetlonej od spodu białej płycie pleksi.
Szczegóły i zapisy

http://animocje.com/wp-content/uploads/2018/03/Plastelinowy-teledysk-160x160.jpg

Plastelina

Plastelinowy teledysk

Uczestnicy warsztatów zapoznają się nie tylko z podstawami animowania, ale otworzą się na improwizację z użyciem plasteliny.
Szczegóły i zapisy

Pokaz filmów warsztatowych

Sobota 14.04., godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny

Karnety



Karnet normalny: 70 zł

Karnet ulgowy: 60 zł


Karnety nie obowiązują na warsztaty oraz spektakl teatru wymyWammy.