News


Wyniki eliminacji do konkursów MFFA ANIMOCJE 2018

16 marca 2018
Wyniki-eliminacji-do-konkursów-ANIMOCJE-2018.jpg

Konkurs Międzynarodowy o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany (International Competition for the Bydgoszcz Award for the Best Animated Film)

  1. 3rd Date / Veronika Solomon / Niemcy, Rumunia 2018 / 00’57”
  2. Between Us Two / Wei Keong Tan / Singapur 2017 / 5’03”
  3. Black Dog / Joshua Tuthill / Stany Zjednoczone 2017 / 15’
  4. Ça Urge (The Urge) / Etrillard Johann / Belgia 2017 / 3’38”
  5. Cel Mai Bun Client (The Best Customer) / Serghei Chiviriga / Rumunia 2017 / 12’13”
  6. Chilli / Martina Mikušová / Słowacja 2016 / 7’52”
  7. Closed Visit / Jade Evans / Wielka Brytania 2017 / 2’20”
  8. Death and exposure / Sahanshil Dangol / Wielka Brytania 2017 / 3’55”
  9. Dialogi (Dialogues) / Monika Kuczyniecka / Polska 2016 / 6’55”
  10. Eden / Julie Caty / Francja 2017 / 5’20”
  11. Enough / Anna Mantzaris / Szwecja 2017 / 2’19”
  12. Framed / Marco Jemolo / Włochy 2017 / 7’
  13. Hate for sale / Anna Eijsbouts / Holandia 2017 / 2’39”
  14. Hel (Hellium) / Damian Krakowiak / Polska 2015 / 5’
  15. Kötü Kiz (Wicked Girl) / Ayce Kartal / Turcja 2017 / 8’
  16. Le Marcheur (The Walker) / Frédéric Hainaut / Belgia 2017 / 11’18”
  17. Link (Rober) / Robert Löbel / Niemcy 2017 / 7’34”
  18. Maasikaõgijad (Strawberry Eaters) / Mattias Mälk / Estonia 2018 / 14’39”
  19. Moonday / Riane Stremmelaar / Holandia 2018 / 1’49”
  20. Morning Cowboy / Fernando Pomares / Hiszpania 2017 / 15’
  21. My Father’s Room / Nari Jang / Korea Południowa 2016 / 8’16”
  22. Nachtstück (Nocturne) / Anne Breymann / Niemcy 2016 / 5’19”
  23. Pleure! (Cry!) / Laura Nicolas / Belgia 2017 / 4’45”
  24. Rabbit’s Blood / Sarina Nihei / Wielka Brytania, Japonia 2017 / 4’42”
  25. Regrets / Petra Stipetic / Niemcy 2017 / 2’16”
  26. Riot / Frank Ternier / Francja 2017 / 13’15”
  27. Sea / Marharita Tsikhanovich / Czechy 2017 / 3’49”
  28. Ships passing in the night / Elizabeth Zwimpfer / Niemcy 2016 / 12’05”
  29. Snow White Cologne / Amanda Eliasson / Wielka Brytania 2017 / 6’20”
  30. Taxidermy for Beginners / Aria Covamonas / Meksyk 2017 / 3’14”
  31. Tête à Tête (Neck and Neck) / Natasha Tonkin / USA 2017 / 7’41”
  32. The Northeast Kingdom / Alan Jennings / Stany Zjednoczone 2017 / 7’49”
  33. The Theory of Sunset / Roman Sokolov / Rosja 2017 / 8’48”
  34. There’s Too Many of These Crows / Morgan Miller / Meksyk 2016 / 3’44”
  35. Travelogue Tel Aviv / Samuel Patthey / Szwajcaria 2017 / 6’

 

 

Konkurs Najnowszych Filmów Polskich (The Newest Polish Films Competition)

  1. Chwast (Thicket) / Adrianna Matwiejczuk / Polska 2017 / 4’10”
  2. Dans les bois (Into the Forest) / Karolina Chabier / Francja, Polska 2017 / 4’04”
  3. Dziwny przypadek (Strange Case) / Zbigniew Czapla / Polska 2017 / 13’30”
  4. Fluoksetyna (Fluoextine) / Paweł Czarnecki / Polska 2018 / 4’03”
  5. If you can / Hanna Rybak / Polska 2017 / 1’13”
  6. JustiFitness / Justyna Pazdan / Polska 2017 / 7’43”
  7. Kajtek / Aga Jarząb / Polska 2017 / 3’33”
  8. Ludzik spadł mi z nieba (He fell down from the sky) / Magdalena Pilecka / Polska  2017/ 1’02”
  9. Norma / Agata Mianowska / Polska 2017 / 7’07”
  10. O Matko! (Oh Mother!) / Paulina Ziółkowska / Polska 2017 / 12’15”
  11. Satin / Łukasz Rusinek / Polska 2017 / 5’45’’
  12. UCIECZKA (The Escape) / Jarosław Konopka / Polska 2017 / 15′

 

 

Konkurs Filmów dla Dzieci / Children’s Films Competition

3-6 lat / przedszkolaki / pre-school kids

  1. 6:1 / Sergei  Ryabov / Rosja 2018 / 2’53’’
  2. BaDaBoo: the boat trip / Glenn D’Hondt / Belgia 2017 / 7’18’’
  3. Chiripajas / Olga Poliektova / Rosja 2017 / 1’55’’
  4. Island / Robert Löbel / Germany 2017 / 2’30’’
  5. Kokosha (Coco’s Day) / Tatiana Moshkova / Rosja 2017 / 2’20’
  6. Koyaa – Razigrani avtomobilček (Koyaa – Naughty Toy Car) / Kolja Saksida / Słowenia 2017 / 2’45’’
  7. Nobody / Elham Toroghi / Iran 2018 / 9’17’’
  8. Rodzina Treflików – W Poszukiwaniu Skarbu („Treasure Hunt” – The Treflik Family) / Marek Skrobecki / Polska 2017 / 8’30’’
  9. Sabaku / Marlies van der Wel / Holandia 2016 / 2’18’’
  10. The wolf’s eyelash / Liza Starikova / Rosja 2016 / 6’14’’
  11. Twin Islands / Manon Sailly, Charlotte Sarfati, Christine Jaudoin, Lara Cochetel, Raphaël Huot, Fanny Teisson / Francja 2017 / 7’18’’
  12. Un peu perdu (A Bit Lost) / Helene Ducrocq / Francja 2017 / 5’

 

7-9 lat / dzieci wczesnoszkolne / elementary school

  1. A priori / Schmitt Maïté / Niemcy 2017 / 5’40’’
  2. Au revoir Balthazar (Goodbye Balthazar) / Rafael Sommerhalder / Szwajcaria 2016 / 9’30’’
  3. El Niño y la Noche (The Child and the Nigth) / Claudia Ruiz / Argentyna 2017 / 12’
  4. La Boite (The Box) / Eliott Belrose, Carole Favier, Loïcia Lagillier, Aloïs Mathé, Juliette Perrey, Joran Rivet./ Francja 2017 / 6’59’’
  5. La Licorne (The Unicorn) / Remi Durin / Francja, Belgia 2016 / 13’
  6. Made in France / Akhabbar Lamia / Francja 2017 / 6’31’’
  7. Two Trams / Svetlana Andrianova / Rosja 2016 / 10’10’’
  8. Verge / Chingtien Chu / USA 2017 / 3’03’’

 

10-12 lat / szkoła podstawowa / elementary school

  1. 94% / Kaja Krzysiek / Polska 2017 / 5’14’’
  2. Burn Out / Cécile Carre / Francja 2017 / 4’15’’
  3. Fiaskó (Fiasco) / Szabolcs Nagy / Węgry 2017 / 4’38’’
  4. Homegrown / Quentin Haberham / Wielka Brytania 2017 / 9’20’’
  5. KUCKUCK (CUCKOO) / Aline Höchli / Szwajcaria 2017 / 3’10’’
  6. Lazare / Mélissandre Hennuyer / Francja 2017 / 6’16’’
  7. Mémo (Memo) / Julien Becquer, Éléna Dupressoir, Jules Durand, Viviane Guimarães, Inès Scheiber / Francja 2017 / 4’40’’
  8. Mizan / Akbar Torabpour / Iran 2016 / 1’03’’
  9. Otesánek (Insatiable) / Linda Retterová / Czechy 2017 / 5’26’’
  10. Overrun / Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud, Adrien Zumbihl / Francja 2017 / 7’41’’
  11. Science Set / Eli Schwanz / Kanada 2017 / 5’38’’
  12. Temptation / Camille Canonne, Laura Bouillet, Michael Hoft, Catherine Le Quang, Pauline Raffin, Martin Villert / Francja 2017 / 4’57’’
  13. Muteum / Äggie Pak Yee Lee / Estonia, Hong Kong 2017 / 4’10’’

 

 

Konkurs DO-GRYWKA / PLAY-OFF Competition

  1. 12 złotych (12 zlotys) / Nofar Schweitzer, Yael Reisfeld / Izrael 2017 / 1’56”
  2. 1st Day & Next Minute / Sara Koppel / Dania 2017 / 2’45”
  3. 9 Ways to Draw a Person / Sasha Svirsky / Rosja 2016 / 6’29”
  4. À Chacun sa Malédiction (Count Your Curses) / Lorène Yavo / Belgia 2017 / 8’30”
  5. Alone / Xenia Galchin / Wielka Brytania 2017 / 2’39”
  6. Alphonse s’égare (Alphonse Gets Lost) / Jean-Luc Greco i Catherine Buffat / Francja 2016 / 14’
  7. ARThopods / Chen Libman / Izrael 2017 / 3’48”
  8. Between the Lines / Maria Koneva / Rosja 2017 / 4’23”
  9. Coffee Break / Maria Cristina Pérez / Kolumbia 2017 / 9’
  10. Consume Pedagogic / Tobias Rothacker / Niemcy 2016 / 2’32”
  11. Dead reckoning / Paul Wenninger / Austria 2017 / 2’48”
  12. Don’t think of a pink elephant / Suraya Raja / Wielka Brytania 2017 / 7’20”
  13. Ginger Beer / Medard Simon / Belgia 2016 / 2’39”
  14. Hooked /  Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Camille Gras, Marine Boudry/ Francja 2017 / 7’50”
  15. I can’t wait / Belgia 2016 / Medard Simon / 3’01”
  16. Ja Mina Nagu Linnukene… (As a Little Bird I…) / Yyhely Hälvin / Estonia 2016 / 7’25”
  17. Kort Maar Krachtig (Short but sweet) / Junaid Chundrigar / Holandia 2017 / 2’15”
  18. Living Like Heta / Bianca Caderas, Isabella Luu, Kerstin Zemp / Szwajcaria 2017 / 6’12”
  19. Mamoon / Ben Steer / Wielka Brytania 2017 / 6’29”
  20. Monday, Tuesday, Wednesday / Riina Vilén / Finlandia 2017 / 5’10”
  21. Naranja / Hanna Isua Barrantes / Kolumbia 2017 / 2’42”
  22. Orient City: Ronin & The Princess / Zsombor Huszka / Węgry, Stany Zjednoczone 2017 / 18’56”
  23. Parfum Fraise (Strawberry fragrance) / Alix Arrault, Martin Hurmane, Jules Rigolle, Samuel Klughertz / Francja 2017 / 6’29”
  24. Prošlost RASTE (Pas is Growing) / Dea Jagić / Chorwacja 2018 / 8’22”
  25. Sarah / Moran Pe’er Raviv / Izrael 2017 / 2’16”
  26. Taboek / Dario van Vree /  Holandia 2016 / 2’47”
  27. The joys of fatherhood / Or Kantor / Izrael 2018 / 2’
  28. Veselé Vianoce, stará mama! (Merry Christmas, Grandma!) / Agata Bolaňosová / Słowacja 2017 / 8’37”
  29. Weird / Fausto Montanari / Bułgaria 2017 / 2’04”
  30. Wycięci (Cut out) / Małgorzata Janas / Polska 2016 / 2’