(Naj)krótsze filmy animowane z Magdaleną Pilecką - cykl 3 spotkań.
14-15 -16. kwietnia 2023, Miejskie Centrum Kultury Marcinkowskiego 12-14, 16 lat +
14.04. 2023 godz. 17.00-20.00
15.04.2023 godz. 9.00-15.30
16.04.2023 godz. 9.00-15.30
Dla kogo?
Nie jest wymagane doświadczenie w animowaniu. Przyda się natomiast podstawowa znajomość programu Adobe Photoshop - pozwalająca na swobodne rysowanie i pracę na warstwach.
Czy trzeba umieć ładnie rysować? Nie.
Zapraszamy osoby powyżej 16. roku życia.
Jak takie zajęcia będą wyglądać?
Każdy dzień rozpocznie się częścią ogólną - podczas której uczestnicy dostaną garść wiedzy i inspiracji do wykonania zadania. Tak przygotowani wkroczą w część praktyczną. Wspólnie z prowadzącą przejdą przez etap poszukiwania własnych postaci, ich przygód oraz ruchów. Krok po kroku – od konceptu po animowanie. Część praktyczna to praca indywidualna połączona z opieką artystyczną i techniczną prowadzoną na zasadzie konsultacji.
Jak się przygotować?
Uczestnicy powinni być zaopatrzeni w swój sprzęt typu laptop lub iPad. W obu przypadkach niezbędne jest posiadanie tabletu/piórka do rysowania i odpowiedniego oprogramowania.
Technika jaką będziemy się posługiwali to animacja rysunkowa.
Osoby pracujące na laptopach proszeni są o zainstalowanie programu Photoshop*.
Osoby korzystające z iPada proszeni są o zainstalowanie programu Rough Animator.
*Bezpłatną wersję próbną programu Photoshop można pobrać logując się na stronie ID ADOBE.
UWAGA: wersja próbna trwa 7 dni!
W 2016 r. widownia festiwalu Animocje doceniła krótkie, minimalistyczne animacje Magdy Pileckiej „DINO or something” przyznając jej Nagrodę Publiczności. Jeśli jesteście ciekawi co możecie stworzyć na warsztatach, jako inspirację obejrzyjcie tę serię:
Prowadząca
Magdalena Pilecka – Wierzy, że jeżeli bardzo się czegoś chce… to można to sobie narysować. Swoją przygodę z animacją zaczęła w pracowni prof. Daniela Szczechury, gdzie zrealizowała film dyplomowy „Chwast”. W 2016 debiutowała w Studio Munka filmem „Piórnikt”. Twórczyni animowanych filmów autorskich, teledysków, wizualizacji oraz mikro-serialu „DINO or something”. Od 2020 prowadzi pracownię animacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Jej filmy są pełne groteski, absurdu i postaci, które nazywa swoimi zmyślonymi przyjaciółmi. Podobno zawsze ma przy sobie kredki i aparat.