Fot.
Autor zdjęcia

Do-grywka II – pokaz filmów konkursowych

Kategorie

Pokazy konkursowe
Dla dorosłych
06.04
-
/
2018
19.00

Kurator:

Tradycyjnie już w festiwalowych przedbiegach zapraszamy na animocjową Do-grywkę, w trakcie której publiczność stanie się selekcjonerem Konkursu o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany. Każdy widz będzie mógł oddać głos na ulubiony tytuł, by spośród propozycji dwóch dogrywkowych pokazów wyłonić laureata „dzikiej karty„, który trafi do głównego Konkursu.

Alone

Xenia Galchin / Wielka Brytania 2017 / 2’39”

Emocjonująca przeprawa człowieka uwięzionego w rutynie, zmuszonego do podglądania doskonałego życia szczęśliwych sąsiadów. Zachęcający do refleksji, szczery film stworzony przez młodego animatora z Republiki Mołdawii.

Mamoon

Ben Steer / Wielka Brytania 2017 / 6’29”

Inspirowana losami syryjskich uchodźców opowieść o matce i dziecku, których życie pogrąża się w ciemności, kiedy światło księżyca gaśnie. Matka stara się ocalić swoje dziecko przed cieniami przy użyciu tajemniczego czerwonego blasku.

Naranja

Hanna Isua Barrantes / Kolumbia 2017 / 2’42”

Naranja to kobieta, która co dzień musi znosić zaczepki na ulicy. Nachalne uprzedmiotowienie jej ciała zostawia na nim ślady. Naranja musi zareagować, zanim te ślady pochłoną ją całą…

Don’t think of a pink elephant

Suraya Raja / Wielka Brytania 2017 / 7’20”

“Nie myśl o różowym słoniu” to zaproszenie do świata nastolatki, która próbuje uporać się z natrętnymi myślami i pragnieniami. Layla jest przerażona swoim potencjałem czynienia zła. Aż wreszcie musi stanąć twarzą w twarz ze swoimi lękami.

Kort Maar Krachtig (Short but sweet)

Junaid Chundrigar / Holandia 2017 / 2’15”

Mały chłopiec, Lodo, rusza w podróż, by ocalić uprowadzoną księżniczkę Gwendolinę. Ta absurdalnie błyskawiczna przeprawa obfituje w zagrożenia i nikt nie poczuje się bezpiecznie, dopóki nie ruszą końcowe napisy.

Veselé Vianoce, stará mama! (Merry Christmas, Grandma!)

Agata Bolaňosová / Słowacja 2017 / 8’37”

Film o starości, bezradności i miłości. Babcia, która nie potrafi już sama o siebie zadbać, musi opuścić swoje mieszkanie krótko przed świętami. Trafia na szpitalny oddział geriatrii. Na krótko.

1st Day & Next Minute

Sara Koppel / Dania 2017 / 2’45”

Wyrazisty i barwny obraz z życia postaci rozpływających się w krainie pożądania, gdzie chuć i odpowiedzialność nieustannie walczą ze sobą o prawo do spełnionych pragnień.

Alphonse s’égare (Alphonse Gets Lost)

Jean-Luc Greco i Catherine Buffat / Francja 2016 / 14’

Na szkolnym korytarzu mdleje dziewczyna. Alphonse łapie ją i… próbuje pocałować, ale pojawia się Marco, by go ośmieszyć. Pół roku później mamy lato. Alphonse cieszy się, że spędzi sierpień sam, z dala od współlokatora.

9 Ways to Draw a Person

Sasha Svirsky / Rosja 2016 / 6’29”

Dziewięć krótkich, zaskakujących opowieści o portretowaniu. Łącząc abstrakcję, kolaż i rysunek, autorka zaprasza do spontanicznego badania potencjału sztuki animacji i zabiera nas w świat niepohamowanej wyobraźni.

Weird

Fausto Montanari / Bułgaria 2017 / 2’04”

„Weird” to monolog o różnorodności, krzyk dziewczyny uznawanej za dziwaczkę i odmieńca. Mówi ona o swoim cierpieniu i marzeniu, by pojęcie inności zostało wymazane. Wszyscy jestesmy tacy sami, to kwestia perspektywy – twierdzi.

Ginger Beer

Medard Simon / Belgia 2016 / 2’39”

Energetyczna i zmysłowa, musująca wręcz, choreografia składników piwnego afrodyzjaku.

Between the Lines

Maria Koneva / Rosja 2017 / 4’23”

Pewna zebra odkrywa, że jest zupełnie sama na świecie, gdzie każdy ma towarzysza. Szuka miłości, traci nadzieję, aż wreszcie znajduje drugą Zebrę. Razem tworzą doskonałą parę, łącząc się w abstrakcyjnym miłosnym tańcu.

Monday, Tuesday, Wednesday

Riina Vilén / Finlandia 2017 / 5’10”

Krótka opowieść o osobie, która musi w kółko powtarzać to samo.

Dead reckoning

Paul Wenninger, Susan Young / Austria, Wielka Brytania 2017 / 2’48”

„Dead Reckoning” to tętniąca życiem i rytmem miasta przechadzka po Wiedniu i bulwarze Ringstrasse. Brytyjsko-Austriacki duet, Susan Young i Paul Wenninger, tworzy animację poklatkową. Filmowe lokacje obrazują to, jak ogromny wpływ na atmosferę Wiednia wywarły kultury różnych zakątków świata.

Living Like Heta

Bianca Caderas, Isabella Luu, Kerstin Zemp / Szwajcaria 2017 / 6’12”

Heta mieszka ze swoją foczką w swoim osobliwym domu pełnym niekończących się korytarzy. Jej życie składa się z drobiazgowo zaplanowanych i realizowanych rytuałów. Kiedy wkrada się tu chaos, Heta czuje się zmuszona do podjęcia nieodwracalnej decyzji.

The joys of fatherhood

Or Kantor / Izrael 2018 / 2’

Ojciec noworodka przeżywa trudne chwile, próbując poradzić sobie z nowym obowiązkiem.