Film Kajetana Pochylskiego, zainspirowanego starym projektorem Elew 16 mm z Łódzkich Zakładów Kserotechnicznych, opowiada historię jego dziadka - Jerzego. Inspiracja jest tu nieprzypadkowa, bowiem, jak twierdzi babcia reżysera, Jerzy był operatorem ostatniego kina oświatowego w Polsce.
Film oparty jest na wspomnieniach babci Krystyny. Narratorem opowieści jest Tymon - syn reżysera, zaś w rolę dziadka Jerzego wcielili się jego tata Witold oraz syn (jako dziadek, gdy był dzieckiem).
Film jest animowanym dokumentem (animadoc), wykonanym za pomocą kamery cyfrowej i analogowej oraz typowych narzędzi rysunkowych, malarskich i graficznych. Podczas realizacji filmu powstało około 8200 ręcznie zrobionych klatek. Efekt końcowy został zapisany w wersji cyfrowej a następnie zapisany na taśmie filmowej.
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz AMA Film Academy. Zajmuje się filmem dokumentalnym, animacją oraz autorskim filmem eksperymentalnym, łączącym w sobie różne techniki filmowe i plastyczne. Na co dzień pracuje przy produkcji filmowej, TV i graficznej prowadząc swoją firmę oraz pracując dla UMK w Toruniu. Dwukrotny stypendysta Marszałka woj. Kuj-Pom w dziedzinie sztuka filmowa. Jego dokumenty brały udział w festiwalach w Polsce oraz poza granicami zdobywając na nich nominację. W 2019 roku obronił doktorat na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.