Kurator:
„Low Voltage Dynamo” to studium powtarzalnego ruchu mechanicznego i jego interakcji z ruchem ciągłym, naturalnymi ruchami człowieka i nieruchomymi obrazami. Prezentujące obrazy z lat 30. i 70. amerykańskie i ukraińskie materiały found footage zderzają się z abstrakcją w celu stworzenia nowego języka wizualnego. Przestawiając się na mentalny tryb „low voltage” widzimy, co gubi się w pośpiechu, chowa się gdzieś pomiędzy szczelinami i znika w tle. Interesuje nas świat pomiędzy obrazami, bez kodów i bez z góry wyznaczonych kierunków. Przy dokładnym obserwowaniu wszechświat ujawnia się w swoich przypadłościach i niedoskonałościach.
„Low Voltage Dynamo” to nagrane cyfrowo, pierwotnie analogowe, wieloprojekcyjne przedstawienie z wykorzystaniem różnych technik filmowych, slajdów i projekcji overhead.
Natalia Kozieł-Kalliomäki (FI/PL) jest artystką wizualną urodzoną w Bydgoszczy, a na co dzień mieszkającą w Finlandii. Jej praktyka wywodzi się ze świata malarstwa i grafiki. Często zmieniając skalę swojego twórczego działania, Natalia pracuje z dużymi obrazami, grafikami wielkości znaczków, projekcjami przestrzennymi i kreacjami żywego kina, tworząc live-cinema performance. Jej projekty, zlokalizowane na pograniczu grafiki, teatru i filmu, wykorzystują technologię projekcyjną w stylu vintage jako pędzle optyczne, a promienie światła jako farbę.
Petteri Kalliomäki (FI) jest archiwistą filmowym i kuratorem mieszkającym w Finlandii. Po cyfryzacji kin głównego nurtu w 2012 roku skoncentrował się wyłącznie na prezentacji i konserwacji filmów w formacie analogowym. W swojej pracy na co dzień jest odpowiedzialnym za kolekcję filmów zagranicznych Fińskiego Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Jest również jednym z planistów programowych kina tego instytutu. Kalliomäki tworzy live-cinema performance wspólnie ze swoją żoną, artystką wizualną Natalią Kozieł-Kalliomäki.
Artur Maćkowiak - gitara, elektronika
Michał Lutrzykowski - bas
Piotr Waliszewski - perkusja
you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii.
Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down). To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.
We wrześniu 2020 zespół wydał debiutancką płytę pt.: “Young Adult Fiction”, nakładem Anteny Krzyku.